KARTAL KORAY YONCA

İNSANIN HAYATI HAYALİDİR A. Gide

ÖZGEÇMİŞ

1989 İskendurun doğumluyum, ilköğrenimimi İskendurun Şükrü Kanatlı İO ve Alanya Bilgi Bulut İO olmak üzere tamamladım. Lise yıllarında tekrar memleketime dönerek İbni Sina Anadolu Lisesi ve Özel Genç Güralp Lisesinde okuyarak liseden mezun oldum. 2008 yılında girdiğim ÖSS ile Yıldız Teknik Üniversitesi İİBF/İşletme bölümünü kazandım. 2008 - 2012 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi ve Clausthal Teknik Üniversite (Almanya) arasında mekik dokuyarak lisans öğrenimimi tamamladım.

Öğrencilik yıllarımdan bu yana çeşitli sektörlerden şirketlerde staj yapma ve çalışma fırsatı buldum. İlgi alanım olan pazarlama, marka iletişimi ve iş geliştirme konularında kendimi yetiştirmeye ve çalıştığım kurumlara katkı sağlamaya devam ediyorum.

YETKİNLİK ALANLARIM

MARKA - İLETİŞİM

Pazarlamanın post modern dönemi olarak adlandırdığımız şu yıllarda markaların ihtiyaçları ve izlemeleri gereken stratejiler; doğru ve faydalı marka iletişimine dair notlar…

PAZARLAMA

Bir bilim olarak pazarlama… Bildiğimiz pazarlama, bildiğimizi sandığımız pazarlama, hiç bilmediğimiz yönleri ile pazarlama… Değişen insan, dolayısıyla değişmek zorunda olan pazarlama…

İÇERİK GELİŞTİRME

Başarılı organizasyonların özelliklerinden biri de yaptıkları işleri iyi bir literatür ile desteklemeleridir. Siz, ancak anlatabildiğiniz kadarı ile zihinlerdesinizdir. İçeriğe dair pek çok şey, belki de her şey…

EDİTÖRLÜK

Şirketler için kurumsal web siteleri, özel yazılım geliştirme ve iletişim materyali geliştirme gibi faaliyetleri başarı ile gerçekleştiren TwoShield ekibinin bir parçası olarak serbest editörlük yapmaktayım.

ZAMAN ÇİZELGESİ

Mutlu yaşa, sıkı çalış.

Akarsu, ne güzeI hayat dersidir: Küçük engeIIerin üzerinde köpürür; büyükIerin yanından sessizce geçiverir. (Cenap Şahabettin)

 • ÇOCUKLUK YILLARIM

  ÇOCUKTUM UFACIKTIM, TOP OYNADIM ACIKTIM.

  Bizim zamanımızda çocuk olmak sanırım şimdikinden çok farklı ve güzeldi. İskenderun ve Alanya olmak üzere iki güzel sahil kentinde geçti benim çocukluğum. Her iki yerde de iyi günlerim, harika arkadaşlıklarım oldu. O zamanlar çocuklar dışardaydı, sokaktaydı. Hepimiz daha çok hayatın içindeydik. Hepimiz daha çok şeyi yaşayabildik. Hepimiz daha çok şeyi paylaşabildik..

 • ORTAOKUL ve LİSE YILLARI

  KENDİMİ- HAYATI KEŞFETME DÖNEMİM

  Ortaöğrenimimi tekrar döndüğüm memleketim İskenderun'da tamamladım. Ardından İbni Sina Anadolu Lisesi'ni kazandım ve yeni bir macera başlamış oldu. Sanırım bir çok şeyin ilki bu yıllarda yaşanmıştır. İlk defa aşık oldum, ilk defa anladım dünyanın kaç köşesi olduğunu :) En güzel ve en kalıcı arkadaşlıklarımı da bu yıllarda kurdum. Lise yılları sanırım hayatımda en çok özlemini çektiğim anıları barındırıyor.

 • ÜNİVERSİTE/ İSTANBUL YILLARI

  YILDIZ, BEŞİKTAŞ, İNÖNÜ, FİNALLER VE BAZI ŞEYLER...

  2008 yılında girdiğim ÖSS sonucu Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme bölümünü kazandım. Hazırlık dönemini atlayarak hemen lisans öğrenimine başladım. Belki de tercih ettiği için işletmeyi kazanan az sayıda gençten biriydim. Yıldız'da hiç bir zaman bir kampüs hayatımız olmadı, yine de İİBF kantininde güzel anılarımız olmuştur. Son sınıfta Erasmus Programı ile Almanya'ya gittim ve yaklaşık 1 yıl burada okudum. 2013 yılında Onur Öğrencisi statüsü ile üniversiteden mezun oldum.

 • - ERASMUS-ALMANYA GÜNLERİ

  OKUYOOM BEN YAA!

  Yıl 2013, Eylül ayında Almanya'ya gittim. Clausthal-Zellerferd adına bir kasabada, Meşhur Süpürgeli Cadının yaşadığı HARZ Dağlarının eteğinde muhteşem bir yerde 1 yıl kadar yaşama fırsatı buldum. Savaşın yıkımına uğramamış nadir yerlerden biri olan bu kasaba, tarihi mimarisi, doğası ve huzurlu ortamı ile beni hemen büyüledi. Hemen her ülkeden, milleten insanlarla tanıştık ve çok güzel dostluklarımız oldu. Yıldız Teknik'te mahrum kaldığımız Üniversite ve Kampüs yaşantısını- hatta çok daha fazlasını burada yaşadık. Uzun lafın kısası her şeyiyle unutulmaz bir yıldı. Hayatımda bir daha ne zaman böyle mutlu yaşarım diye düşünmeden edemiyorum.

 • ASKERLİK, -47 DERECEDE AKBABA DAĞLARI

  KORKU NEDİR BİLMEYİZ, BİZ DAĞLARIN ERLERİ

  Askerlik anıları elbette anlat anlat bitmez. Kendi açımdan anlatabileceklerimin %90'ı güzel hatıralar değildir. Arada %10 gibi bir oranı da kendi aramızda bir şeyler yaparak tutturmuşuzdur. Zor ve kötü denebilecek bir askerlik hizmetim oldu, yine de sağ salim dönmek her şeyden önemli. Memleketin diğer köşelerinde de böyle midir bilmiyorum ama ben Kars 14. Mknz. Piyade Tugay'ında yaptım görevini. Tek söyleyebileceğim mevcut sistemin malesef iflas etmiş olduğudur.

 • ÇALIŞMA HAYATI

  PROFESYONEL YAŞAMAK... GERÇEK ASKERLİK YENİ BAŞLIYOR!

  Üniversite yıllarım boyunca çeşitli staj ve iş deneyimlerim olmuştu elbet. Fakat üniversite sonrası düzenli bir işte çalışmanın oldukça farklı bir durum olduğunu söylemeliyim. Bolca balık tuttuğum uzun bir tatilden sonra İstanbul'a dönerek başladığım iş arayışım, 2 ay içinde meyvesini verdi ve bir Yazılım-Dijital Ajans şirketinde Kurumsal İletişim Yönetmeni olarak iş hayatına balıklama dalmış oldum. Hala aynı şirkette çalışıyor, kendi işimize ve müşterilerin organizasyonlarına katkı sağlamaya çalışıyorum.