KARTAL KORAY YONCA

İNSANIN HAYATI HAYALİDİR A. Gide

Mahalli İşletmerin Neden Bir Web Sitesi Olmalı

Neden Bir Web Sitesi Sahibi Olmalıyız?
 
İletişim çağındayız. Bu iletişim akımı ticaretteki sınırları ortadan kaldırmaya yetti. Bir mahalli işletme dahi bulunduğu şehre, ulusal pazarına hatta uluslararası pazara ürün veya hizmet satabiliyor. Dünya global bir market haline gelirken, ortaya çıkan fırsatları değerlendirebilen kişi ya da kurumlar rekabette öne geçiyorlar.
Bir web sitesine sahip olmak kabuğunuzu kırarak yumurtanızdan dışarı çıkmanın ilk adımıdır. Web sitesine sahip olarak dijital dünyada size ait bir kimlik oluşturuyorsunuz.
Bu kimlik ile:
 ►Ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını yapabilir,
 ►Erişilebilirliğinizi artırabilir,
 ►Potansiyel müşteri havuzunuzu genişletebilir,
 ►Düşük bütçeler ile geniş kitlelere ulaşabilir
 ►Satışlarınızı ve karlılığınızı artırabilirsiniz.

Yeni nesil bir web siteniz var fakat ne yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz? Biz söyleyelim; artık uçmanız gerekiyor. Bacaklarınız yeteri kadar güçlenmeli, kanatlarınız ağırlığınızı taşıyacak duruma gelmeli. İnternette güçlü bir profilinizin olmasını istiyor ve dijital dünyada gerçekten var olmak istiyorsanız bu adımları takip etmelisiniz.
► İletişimin gücünü fark edin,
► İletişim faaliyetlerinizi artırın,
► Hemen her platformda size ait bir kimlik oluşturun,
► Bu platformlarda düzenli içerik paylaşın,
► Bunları web siteniz ile entegre edin,
► Dijitalin rüzgarını kanatlarınızda hissedin ve uçmaya başlayın.

İşletmeniz ile ilgili tüm güncel haberlere, yeni ürün veya hizmetlerinize, sektörünüzle ilgili gelişmelere web sitenizde yer vererek dijital dünyadaki içerik payınızı artırabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızdan paylaşımlar yaparak ya da arama motoru reklamlarına bütçeler ayırarak sitenize ziyaretçi çekebilir; daha fazla insanın sizin hakkınızda bilgi edinmesini sağlayabilirsiniz.  
Tanıtım ve bilinirlik işlevi dışında bir web sitesi arka planda çalışan web tabanlı programlar ile sizin için bir rehbere dönüşebilir. Potansiyel müşterilerinizi kayıt altına alabilir, tekliflerinizi buradan gönderebilir, satış istatistiklerinizi raporlayabilir, faturalarınızı muhafaza edebilir ve faaliyetlerinizin tüm yansımalarını takip edebilirsiniz. Yapabilecekleriniz tamamen hayal gününüze bağlı.
Rakiplerinizden daha iyi olmak ve daha çok kazanmak istiyorsanız, onların yaptıklarından daha iyisini ortaya koymalısınız. Onların eski bir web sitesi varsa sizin yeni teknoloji bir siteniz olmalı. Eğer onlar bazı dijital mecralarda boy gösteriyorsa siz daha fazla mecrada daha aktif olmalısınız.

Einstein’in dediği gibi: ‘’ Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar elde etmeye çalışmak ahmaklıktır.’’
 
Peki, fark yaratmaya hazır mısınız?
 

0 Yorum:


Yorum Yap